مسئولان باشگاه پرسپولیس پس از تعلل تیم فوتبال سپاهان برای حضور در زمین تصمیم به ترک ورزشگاه گرفتند و سرخ‌پوشان را از ورزشگاه نقش جهان بیرون بردند. این درحالی بود که تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت و گوهایی که با خبرگزاری‌ها داشت اعلام کرد که مشکلی برای برگزاری بازی از سوی تیمش وجود ندارد.

به گزارش فرهنگیان پرس، باشگاه پرسپولیس پس از اتفاقاتی که برای دیدار تیم فوتبال این باشگاه با سپاهان رخ داد در مطالب کوتاهی اعلام کرد: فوتبالی که نمی‌گذارند یک تیم در شرایط برابر و عادلانه رقابت کند و برای قهرمانی بجنگد. پرسپولیس فقط عدالت و اجرای قوانین را می‌خواهد و مقابله قاطعانه با اتهام‌زنی‌های پوج و ادعاهای تحریک آمیز. در ادامه مطلب باشگاه پرسپولیس به نقل از مسئولان این باشگاه آمده است: انصاری فرد، پیروانی و گل محمدی: بازی قانونا سه بر صفر شده و ما زیر بار تصمیمات غیرقانونی نمی‌رویم. پس از این تصمیم بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس ورزشگاه نقش جهان را ترک کردند تا حساس ترین دیدار هفته بیستم با یک علامت سئوال بزرگ مبنی بر نتیجه آن مواجه شود.این بازی در حالی لغو شد که سپاهان به دلیل آنچه که هواداران این تیم اجازه نمی‌دادند اتوبوس آن‌ها از هتل به محل مسابقه برود، دیر به محل ورزشگاه رسیدند.مسئولان برگزاری مسابقات طبق قانون نیم ساعت برای حضور سپاهان منتظر ماندند اما زردپوشان اصفهانی در زمان مقرر در زمین مسابقه حاضر نشدند تا ناظر مسابقه به طور رسمی لغو مسابقه را اعلام کند. 

اظهارات مدیرعامل سپاهان
مدیرعامل باشگاه سپاهان همزمان با ترک بازیکنان تیم پرسپولیس از ورزشگاه نقش جهان گفت تیمش آماده بازی بود و اعلام کردیم که بازی برگزار شود. به گزارش ایسنا، تابش در ادامه اضافه کرد: در جام حذفی چهار ساعت بازی فینال را معطل کرده بودند و یک طرف ماجرا هم پرسپولیس بود. حالا ما بدون اراده خودمان دیرتر به ورزشگاه رسیدیم اما الان آماده بازی هستیم. تیم ما آماده بود که بازی را برگزار کند. چه می‌شد برای ما بازی را نگه می‌داشتند؟
وی درخصوص تعلل تیمش برای حضور در ورزشگاه گفت: «ما برای ورود به استادیوم مشکل خروج از هتل داشتیم. با توجه حساسیت این بازی اصرار داشتیم این بازی به تعویق بیفتد. ما چند ساعت در استانداری حضور داشتیم و با مقامات مختلف صحبت شد که بازی به تعویق بیفتد که در نهایت این اتفاق نیفتاد.»
اظهارات مدیرعامل پرسپولیس
محمدحسن انصاری‌فرد در این مورد گفت: با توجه به اینکه به ما اعلام کرده بودند بازی ساعت ۱۶:۱۵ است بازیکنان ما در زمین حاضر بودند. گفتند که نیم ساعت صبر کنیم ما هم این کار را انجام دادیم اما به نظرم سپاهان نمی‌خواست بازی کند. چون اگر می‌خواست بازی کند وقتی به ورزشگاه آمدند یک تدارکات و یک بازیکن را به زمین نیاوردید. به این بهانه که هواداران نگذاشتند بیاید؟ مگه چنین چیزی قابل قبول است.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: سپاهان نمی خواست بازی کند و تاوانش را هم باید خودش پس بدهد. ما سر زمان اعلام شده داخل زمین بودیم و گرم کردیم. افشین پیروانی سرپرست تیم پرسپولیس هم در این مورد گفت: ما هم نمی دانیم چه اتفاقی افتاده. اگر کسی می داند به ما بگوید. ما طبق قانون وارد ورزشگاه شدیم و قانون ۳۰ دقیقه را هم رعایت کردیم. هر چه قانون بگوید تابع هستیم. قانون فراتر از تصمیم افراد است. قانون باید اجرا شود و جلوی این موضوع گرفته شود. دامن زدن به این موضوعات تاثیری ندارد و از الان به فکر بازی برابر شهرخودرو هستیم.
مظفری: بازی باید ۳ بر صفر به سود پرسپولیس شود
کارشناس داوری می‌گوید وقتی ناظر بازی مراسم ابتدایی شروع بازی را برگزار کرده و سپس یکی از تیم‌ها حاضر نشده و به تیم دیگر گفته که به رختکن برود، طبق قانون باید بازی را ۳ بر صفر به سود تیمی کند که در زمین حاضر شده است.نوید مظفری، کارشناس داوری ادامه داد: «وقتی جلال مرادی مراسم پیش از شروع بازی را برگزار می‌کند و یکی از تیم‌ها در زمین نیست، یعنی فرصت تمام شده و باید بازی را ۳ بر صفر به سود پرسپولیس اعلام کند. اعلام این موضوع هم دست ناظر بازی است و داور تنها زیرمجموعه‌ای از نماینده فدراسیون است و تصمیم‌گیری با جلال مرادی است. او دیگر نمی‌توانست بازی را برگزار کند و اگر این کار را انجام می‌داد، تنها مدیریت خود را زیر سوال می‌برد. او می‌توانست زمان را بیشتر نگه دارد تا سپاهانی‌ها ‌بیایند و حالا که این کار را انجام نداده، نباید بازی را برگزار می کرد.»

  • منبع خبر : آخرین خبر