حال و هوای بازگشایی مدارس امسال با سال های پیش بسیار متفاوت است، چشم های نگران والدین دانش آموزان نشان از آن می دهد که اوضاع عادی نیست.

به گزارش فرهنگیان پرس، این بار بوی ماه مهر به جای اولین روز اولین ماه پاییز از نیمه شهریور ماه شروع شد، کرونا تاریخ ها را هم جابه جا کرد. با نگاهی به اظهارات مسئولان مربوطه، نشان می‌دهد که با وجود حضور ۷ ماهه این میهمان ناخوانده هنوز مسئولان در سردر گمی هستند و تدابیر لازم را برای وضعیت خاص امسال اندیشیده نشده و این موضوع نگرانی والدین را در مورد سلامتی فرزندانشان در مدارس تشدید کرده است.
همان طور که رئیس جمهور در روز بازگشایی مدارس گفت امسال مدارس همانند پادگان هستند و همه چیز باید تحت نظر مدیران و مسئولان مدارس باشد اما…

از طرفی بالاترین مقام مسئول در آموزش و پرورش یعنی آقای وزیر صراحتا گفته بود که آموزش در مدارس حضوری است اما ساعتی قبل آن، معاون حاجی میرزایی در برنامه زنده تلویزیونی از والدین می خواهد که قبل از راهی کردن دانش آموزان به مدرسه از مدیر مدرسه جویای باز بودن محل آموزش هستند.

همچنین با این که قرار بود که آموزش در شهرهای با شرایط قرمز اصل بر آموزش مجازی باشد اما گزارش ها نشان می دهد که در این مناطق نیز مدارس به صورت حضوری بازگشایی شده است.

تاکید بر حضوری بودن آموزش در مدارس مستلزم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی می باشد که این امر لازمه فراهم کردن بسترهای لازم برای این کار است، اما شواهد نشان از آن دارد که نهادهای تصمیم گیرنده در این امور سعی کافی و وافی نداشته اند.

از سوی دیگر تمرکز بر آموزش مجازی هم نیاز به امکانات پیشرفته در سرتاسر کشور می باشد که سابقه سال تحصیلی گذشته که مصادف با دوران کرونا بود شواهد نشان از آن داشت که ۳٫۵ میلیون دانش آموز دسترسی به اینترنت ندارند و مسئولان مربوطه باید فکری کنند.

سلامتی کودکان و همین طور خدشه وارد نشدن به روند تعلیم و تربیت کودکان از مهمترین دغدغه های والدین در این روزهاست.

  • منبع خبر : آخرین خبر