با گسترش موج اخبار متناقض درباره ویروس کرونا و نگرانی دانش آموزان و اولیا، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش، از راه اندازی «صدای مشاور» و «پیام مشاور» برای ارائه مشاوره های لازم به آنها در ایام تعطیلات خبر داد.

به گزارش فرهنگیان پرس، مسعود شکوهی با اشاره به راه اندازی “پیام مشاور” اظهار داشت: اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در ایامی که به دلیل کنترل بیماری کرونا منجر به تعطیلی مدارس شده است، برای پاسخگویی به سئوالات اولیا و دانش آموزان در حوزه مشاوره تحصیلی و تربیتی و همچنین پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی “پیام مشاور” را با حضور مشاور در سطح واحد آموزشی و “صدای مشاور” را با حضور اعضای تخصصی در سطح مراکز و هسته‌های مشاوره استان‌ها و مناطق راه اندازی کرده است. 

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی (اضطراب، ‌استرس) در دانش‌آموزان کانال اطلاع‌رسانی با عنوان پیام مشاور با مدیریت مشاوران مدارس برای دانش‌آموزان آموزشگاه مربوطه تشکیل شده است.

شکوهی با اشاره به فعال کردن مراکز مشاوره در قالب صدای مشاور، گفت: صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی و کاهش استرس‌های اجتماعی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در طول شبانه‌روز از طریق تلفن مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی شماره‌های مراکز مشاوره به تمامی دانش‌آموزان مناطق فعال خواهد بود.

به گفته وی، شماره هر مرکز مشاوره توسط اداره مشاوره استان، منطقه و مدرسه اعلام و در سایت ادارات کل آموزش و پرورش عنوان شده است.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: توانمندسازی و آموزش مهارت‌های خودمراقبتی دانش‌آموزان دوره ابتدایی دوم (توانمندسازی همزمان دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه) ویژه استان قم به تعداد ۳۲۱ مدرسه در استان قم را از دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های این اداره کل است.

وی تا کید کرد: گروه‌های مختلف و سلسله مراتبی در فضای مجازی به منظور ارتباط مؤثر با اولویت اشتراک‌گذاری محتوای پرورشی و فرهنگی در کل استان‌ها ایجاد شده است و همچنین اولیا می‌توانند برای اطلاع از شماره‌های تماس اعضای تخصصی به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق مراجعه کنند.

  • منبع خبر : مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش