گویا جدیدا مرسوم شده است وزارتخانه‌ها محلی باشند برای آزمون و خطای افرادی که اثبات بی‌لیاقتی و ناکارآمدی‌شان تنها ثمره‌ دولت است.
به گزارش فرهنگیان پرس، علی سجادی؛* با انتشار خبر استعفای محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، دولت دوازدهم با هشت استعفا، رکورد را به نام خود ثبت کرد. گویا جدیدا مرسوم شده است وزارتخانه‌ها محلی باشند برای آزمون و خطای افرادی که اثبات بی‌لیاقتی و ناکارآمدی‌شان تنها ثمره‌ی دولت است.

این فستیوال عظیم، از استیضاح و استعفای علی ربیعی (وزیر کار) و مسعود کرباسیان (وزیر اقتصاد و دارایی) شروع شد و با استعفای عباس آخوندی (وزیر راه و شهرسازی) و محمد شریعتمداری (وزیر صنعت، معدن و تجارت) ادامه یافت. تا این اواخر که سید حسن قاضی زاده هاشمی (وزیر بهداشت) و محمدجواد ظریف (وزیر امور خارجه) از سمت خود استعفا دادند. اما انگار صف استعفای وزرا طولانی‌تر است و اکنون نوبت رسیده به محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش.

آقای بطحایی!‌ای کاش قبل از اینکه از زیر مسئولیت شانه خالی می‌کردید، گزارشی از عملکردتان طی این مدت در وزارت آموزش و پرورش می‌دادید! اما ما بخوبی از عملکرد شما مطلعیم و فراموش نخواهیم کرد که در دوره‌ی وزارت شما کودکان معصوم و بی‌گناه ما در سیستان و بلوچستان، به علت نبود سیستم گرمایشی ایمن و مناسب سوختند.‌ای کاش آنجا شهامت استعفا می‌داشتید نه حالا که به خیال خودتان آب‌ها از آسیاب افتاده است!

این تعداد از استیضاح و استعفا فقط در کمتر از دو سال و در دولت دوازدهم اتفاق افتاده است و اگر فرجی دانا (وزیر علوم)، جنتی (وزیر ارشاد)، فانی (وزیر آموزش و پرورش) و گودرزی (وزیر ورزش) را که همگی در دولت یازدهم استعفا دادند را هم حساب کنیم، می‌شود دوازده استعفا در کمتر از ۶ سال! این حجم از استیضاح و استعفای وزرا، غیر از ناکارآمدی دولت دوازدهم و عدم توانایی رئیس جمهور در چیدن کابینه‌ای مناسب و کارآمد، بیان‌گوی مطلب دیگری‌ست؟

آقای روحانی! این مردم عزیز شش سال از تدبیرتان را دیدند و مزه‌ امیدتان را بخوبی چشیدند. این دو سال باقی مانده هم می‌گذرد، اما هرگز از یاد و تجربه‌ مردم پاک نخواهد شد.

علی سجادی، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده روان شناسی دانشگاه خوارزمی

  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجو