نمایش «آخرین بازی» کاری از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ مورد بازبینی دبیر جشنواره تئاتر فجر قرار گرفت.

به گزارش فرهنگیان پرس، حسین مسافر آستانه دبیر سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نمایش صحنه ای زندانیان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با عنوان «آخرین بازی» اثر استاد فقید زنده یاد «محمود استاد محمد» را برای شرکت در این جشنواره بازبینی کرد.

این اقدام برای نخستین بار در تاریخ سی و نه سال این جشنواره روی می‌دهد که دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به منظور بازبینی از اجرای نمایش گروهی از زندانیان و به درخواست مسوولان زندان‌ها وارد زندان می‌شود.

بازگیری رامین پرچمی در زندان

سید حشمت اله حیات مدیرکل زندان‌های استان تهران که پیشنهاد اجرای این نمایش در جشنواره تئاتر فجر را داده است، در این رابطه گفت:

امر اصلاح و تربیت مددجویان در زندان‌های استان تهران رویکردی فرهنگی داشته و زندانیان با بهترین شیوه و روش زندگی و همچنین آموزه‌های تربیتی و فرهنگی آشنا می شوند.

او افزود: امروزه هنر تئاتر در زندان‌ها تنها برای پرکردن اوقات فراغت نیست بلکه اقدامی آموزشی است تا خلاء های تربیتی آسیب دیدگان اجتماعی را با بیانی هنرمندانه ترمیم کند.

نمایش مذکور با بازی و کارگردانی رامین پرچمی و نقش آفرینی گروهی از مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در انتظار اجرا در سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است.

در این رابطه بیشتر بدانیم: