سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید کرد برای مهار همه‌گیری کووید-۱۹ روش صحیحِ قرنطینه را برای افرادی که در تماس با فرد آلوده و بیمار بوده‌اند، اجرا کنید.

به گزارش فرهنگیان پرس، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) همزمان با افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در اروپا و آمریکای شمالی اعلام کرد: افرادی که در تماس با بیمار مبتلا به کووید-۱۹ بوده اند باید به درستی قرنطینه شوند.
دکتر “مایکل رایان” رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت افزایش نرخ انتقال در نیمکره شمالی را با عدم اجرای دقیق اقدامات کنترلی و حیاتی مرتبط دانست.
وی گفت: اگر تنها بتواند یک آرزو داشته باشد این خواهد بود که هر فردی که در تماس با بیمار آلوده به کروناویروس بوده برای مدت زمان مناسب در قرنطینه بماند.
رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه شک دارم این اتفاق به طور سیستماتیک در هر کشوری در جریان باشد، افزود: اجرایی نشدن صحیح قرنطینه این افراد می‌تواند یکی از دلایل افزایش موارد ابتلا باشد.
رایان گفت: حدود نیمی از ۴۸ کشور در منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی طی هفته گذشته تقریبا شاهد افزایش ۵۰ درصدی موارد ابتلا بوده اند که به دنبال آن، موارد بستری و فوت نیز روند افزایشی داشته است. با این حال این امید وجود دارد که موارد مرگ و میر و تعداد بیماران بدحال به سطحی که اوایل سال جاری شاهد آن بودیم، افزایش پیدا نکند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تاکنون بیش از ۴۰.۶ میلیون نفر در جهان به کروناویروس آلوده شده و بیش از ۱.۱ میلیون نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

  • منبع خبر : ایسنا