بررسی قیمت نرخ آپارتمان در برخی از محلات تهران در شهریورماه سال ۹۴ و مقایسه ملکی با همان موقعیت در شهریور ماه سال ۹۹ نشان می دهد برخی مناطق تا ۱۰ برابر نیز افزایش قیمت را تجربه کرده اند .

به گزارش فرهنگیان پرس، بررسی میدانی رشد قیمت آپارتمان در دو سال ۹۴ و ۹۹ نشان می دهد، مناطق ارزان قیمت تهران با شیبی مشابه با سایر مناطق مرغوب و حدود  ۴۰۰ تا ۶۰۰ درصد رشد داشته است . به طور مثال آپارتمانی نوساز ۱۰۷ متری در محله پونک شهریور ماه امسال به قیمت متری ۴۷ میلیون تومان به فروش رفته است . در سال ۹۴ نیز آپارتمانی ۱۱۷ متری نوساز متری ۷ میلیون تومان به فروش رفته است .

بیشتر افزایش قیمت آپارتمان در کدام محله تهران بوده است؟
بیشترین درصد افزایش قیمت در محله تهرانپارس با رشد ۱۰ برابری به چشم می خورد . نرخ آپارتمان در این محله تهران بسیار متنوع است حتی کوچه به کوچه قیمت آپارتمان ها تغییر می کند.

دمای تغییرات قیمت در محلات تهران
این بررسی میدانی نشان می دهد دمای تغییرات قیمتی هر محله چه میزان بوده و برخی مناطق رشد قیمت بیشتری را نسبت به سایر محلات تهران داشته اند . 
در محله جمالزاده نیز آپارتمانی نوساز در شهریور ماه امسال متری ۳۱ میلیون تومان به فروش رفته است اما اگر ما این آپارتمان را در سال ۹۴ می خریدیم  می توانستیم متری ۴ میلیون تومان آن را خریداری کنیم .  
قیمت های بررسی شده بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است که حاوی نرخ های قطعی فروش رفته املاک است. 

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز